Ile mężczyzn z Polsce zmaga się z impotencją?

Niestety na pytanie dotyczące ilości chorych w Polsce nie jest tak łatwo odpowiedzieć, dlaczego? Po pierwsze wielu panów nie przyznaje się do własnych dolegliwości, ukrywają problem, szukają rozwiązania w Internecie, a o wizycie u specjalisty nie chcą nawet słyszeć. To niewłaściwe postępowanie może przerodzić się w prawdziwe kłopoty, jednakże o tym w dalszej części. Szacuje się, że już nawet co 7 Polak nie jest w stanie w naturalny sposób osiągnąć erekcji nie stosując kamagrę, albo ma z tym znaczne problemy. Te problemy będą przybierały na mocy, jeżeli w odpowiednim czasie nie nastąpi interwencja we własne życie oraz rozpoczęcie odpowiedniej techniki leczenia.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że na świecie już 150 milionów panów nie osiąga wzwodu, na czym cierpią zarówno oni sami, ich partnerki, ich kariera, życie prywatne – wszystko. Impotencja zmienia udane wcześniej życie na gorsze. Jednakże nie musi tak być. Wiele lat temu panowie, którzy zaobserwowali u siebie dolegliwości tego typu mogli załamywać ręce oraz rwać włosy z głowy, gdyż mogli oni jedynie domyślać co jest przyczyną choroby, a oprócz tego nie posiadali oni skutecznych leków. Przełomowy moment nastąpił, kiedy na rynku znalazła się Viagra, gdyż to ona już na zawsze zmieniła losy wielu mężczyzn. Żyjąc we współczesnych czasach istnieje wiele leków, wiele metod zarówno naturalnych oraz nienaturalnych, inwazyjnych oraz nieinwazyjnych, a więc impotencja nie oznacza już dłużej końca aktywności seksualnej.

Wśród ogromnej ilości mężczyzn zmagających się z problemem mniej jak 40%, a niektóre statystyki podają, że mniej jak 30% panów leczy się. Nie wiadomo czy wynika to z braku świadomości, jakie konsekwencje mogą przynieść nieleczone zaburzenia wzwodu, albo ze wstydu czy może jako, że z niewiadomych przyczyn impotencja traktowana jest jako temat tabu panowie nie chcą się do niej przyznawać pod żadnym pozorem. Rozmowa z partnerką w pierwszej kolejności powinna jednak wszystko ułatwić, doktor to następny krok.